The Division Heartland İptal Edildi

Ubisoft tarafından 2021 yılında duyurulan ve bir türlü çıkış yapamayan The Division Heartland için iptal kararı alındığı ortaya çıktı. Karar, şirketin 2023-24 mali yılı finansal gelir açıklamasında fark edildi. Oyun, aksiyon RPG serisinin Dark Zone PvP unsurlarını kendi oyununa dönüştürecek ücretiz oynanabilir bir yan ürün olacaktı.

Ubisoft’un maliyetleri azaltma ve ileriye dönük daha seçici yatırımlar yapma yönündeki adımlarıyla ilgili bir bölümde şirket, “yatırımlarının artan seçiciliğine paralel olarak Ubisoft, The Division Heartland’in geliştirilmesini durdurmaya karar verdi ve kaynakları XDefiant ve Rainbow Six gibi daha büyük fırsatlara yeniden dağıttı” ifadelerini kullanıyor.

Heartland’in kaynaklarının yukarıda adı geçen iki oyuna akıtılması nedeniyle Ubisoft, spin-off’un oyuncular arasında popüler olup olmayacağından pek emin değilmiş gibi görünüyor. Rainbow Six Siege, şu anda desteğinin dokuzuncu yılında olan, uzun süredir devam eden taktiksel nişancı oyunu. 21 Mayıs tarihinde yayınlanması planlanan XDefiant ise hızlı oynanışa odaklanan ücretsiz bir arena nişancı oyunu.

Diğer taraftan serinin hayranları geçen yılın sonlarında duyurulan Tom Clancy’s The Division 3 için beklemede kalabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir